Jste unavený majitel firmy?

Premisa

Vedete prosperující firmu a stále hledáte nové cesty, směry, náměty nutné k překonání blížící se neodvratné krize? Jste v pozici osamocen a pro samé provozní starosti nezbývá čas na expanzi?

Funguje to, Je to honička! Zavedené firemní procesy směřují každé byť to nejrutinnější rozhodnutí na Váš stůl. A aby také ne, co si člověk neudělá sám ... To je ten nejčastější scénář úspěšné české rodinné firmy, výchozí emoce - je to přeci můj příběh, nenechám si ho kazit ochotníky. Jistě, že mám v týmu řadu profesionálních všeumělců, ale i ti přenechají konečné rozhodnutí raději vždy na mě, nepůjdou přeci do kofrontace s producentem.

Jak to natočit?

Produkce

Kdo drží kasu, ten rozhoduje. To dá rozum. Ono taky s děravou kasou a nízkým rozpočtem se velké dílo dnes už vytvořit nedá. Ne nadarmo se říká, že z krize je třeba se proinvestovat, inovovat, optimalizovat, digitalizovat, přizpůsobit se novým trendům, hledat rezervy sám v sobě. Dost starostí na jednu hlavu, že? Obecně příliš nevěřím na ozdravovací procesy, v nichž kdejaká záhadná firma na netu slibuje záchranu potápějící se lodi ... Že by držitelé Nobelovky za ekonomii? Kdepak, povětšinou personální agentury, která pak ty kouzelníky hledají na inzerát, na náhodu. Naivní, že, svěřil byste jim do ruky svou firmu?

Námět a scénář

Manažerská praxe v mezinárodním prostředí a vlastní podnikatelská činnost mě naučila, že vývoj určují trendy a v době krize je třeba více než jindy uvažovat a pracovat ve scénářích reagujících na tyto trendy, žádné české improvizace! Pokus-omyl, toť slepá cesta stojící úsilí, zbytečné personální nasazení, finanční zdroje. Správný námět a scénář vychází z možností produkce, tedy reálně dotočím jen to, na co mám. Zbytek jsou vzdušné zámky, expandovat a růst na dluh nelze! A bez pořádných herců to taky bude parodie. Správný čas pro zapojení interim manažera, ale pozor na ochotníky, a že jich teď na trhu je.

Klapka a režie

Je to tady, světla, klapka a jedem. Interim manažer jako režisér pro plnění přesně daného námětu a scénáře zcela v souladu s představou producenta při obsazení těmi správnými herci, takto přeci vzniká každý film. Tak proč by tak nemohla fungovat úspěšná firma?

Shrnutí

Shrnul bych to asi takto:

Už leccos jsem v životě natočil ... A scénářů mám plný šuplík, vybereme společně ten správný a nebo použijeme ten Váš. Zrežíruji Vaši firmu k profitu, bude to občas nervák, ale rozhodně ne propadák.

Řešíte stejný problém?